10V 2A AC-DC Switching Adapter for 10.5V K-TECH KSA50241050200HK Type: Power Adap
  • Model: 10V 2A AC-DC Switching Adapter f
Add to Cart:
10V 2A AC-DC Switching Adapter for 10.5V K-TECH KSA50241050200HK
Type:
Power Adapter
Compatible Model:
5.5mm x 2.1mm / 2.5mm
Max. Output Power:
20W
Output Voltage(s):
10 V
Output Current:
2A
Manufacturer warranty:
1 year
Model:
10V2ACDM
To Fit:
5.5mm x 2.1mm / 2.5mm
Amperage Rating (Amps):
2A = Perfect for 2A and below
Output Voltage:
10.0V
Voltage:
10 V
This Brand New UK Mains AC-DC Switching Adaptor Power Supply.
Tried and Tested on the item in the Title.
The Technical Specifications are as follows -
Input : 100-240v ac 50/60Hz
Output: DC 10V - 2A (perfect for 2A or below)
UK Plug
5.5mm x 2.1mm/2.5mm Connector