12V Wall Charger AC Power Supply for APOLOSIGN NJP1561P 15.6" WINDOWS LAPTOP Type
  • Model: 12V Wall Charger AC Power Supply
Add to Cart:
12V Wall Charger AC Power Supply for APOLOSIGN NJP1561P 15.6" WINDOWS LAPTOP
Type
Wall Charger
Manufacturer Warranty
1 Year
Color
Black
Compatible Model
NJP1561P-02
MPN
Does Not Apply
Material
Rigid Plastic
Features
Heavy Duty
Cable Length
6.5 ft
Country/Region of Manufacture
Taiwan
Output Voltage
12V
Fast Shipping! Great Price
for
Core Innovation Windows Laptop
Key Features
Heavy duty double insulated cable
3A high output extra power, rapid charger
Quality replacement for OEM pin adapter
Long power cable
LED power status indicator
FCC RoHS certified
Compact form factor design
Overheat circuit protection
30 days money back, one year replacement warranty from Edo Tech Supply.
Specification
100~240V input 12V 3A Output (not for 5V, 19V models)