24V 5A Battery Charger, 24BC5000TF-1, Jazzy charger Adapter for Lakematic 3-Pin Ma
  • Model: 24V 5A Battery Charger, 24BC5000
Add to Cart:
24V 5A Battery Charger, 24BC5000TF-1, Jazzy charger Adapter for Lakematic 3-Pin Male XLR Connector for Jazzy 1107,1121, 1121 HD, 614, 614 HD
Color Golden
Connector Type XLR
Input Voltage 240 Volts
Amperage 5 Amps
About this item
Input: AC 100-240V 50/60Hz; Output: DC 24V 5A 120W Max. Faster Charge than 24V/1A, 24V/1.5A,24V/1.8A,24V/2A, 24V 3A,24V4A
Connecter size: Male 3-Pin XLR
Brand New Replacement Product, works as genuine parts, 100% OEM Compatible!
Battery Charger 120W 24V 5A 3-Pin XLR
Features:
Input: AC 100-240V, 50-60Hz
Output: DC 24V 5A
Power: 120W
Connector size: Male 3-Pin XLR
This is a Male 3-Pin XLR battery charger, so yours should has 3 pins (female). Confirm this before place the bid.
Description:
Portable light weight can carry anywhere,
24V 1.5A 2A 4A 5A Universal Charger
Products are CE, FCC, RoHS certificated, high quality!
Faster Charge than 24V/4A,24V/2A
Compatible with products as follows:
ActiveCare Catalina/ Medalist/ Osprey 4410
ActiveCare Pilot 2310/ Pilot 2410
ActiveCare Renegade/ Wildcat
ActiveCare Prowler 3310/ Prowler 3410
Pride (EA1065 replacement)
Pride Revo
Rascal 301PC/ 318PC/ Rascal 320PC/710PC
Rascal Drive Cirrus Plus EC (CPN)
Golden Technologies Alero
Golden Technologies Alante
Golden Technologies Alante HD
Golden Technologies Golden Compass
Golden Technologies Avenger
Jazzy 614/ 614HD/ 1107/ Select/ Select 6/ Select 6 Ultra
Pacesaver Plus III
Shoprider Sovereign (ES4)
Bladez XTR SE/ XTR Street/ XTR Street II
Bladez XTR Comp/ XTR Comp II
GT GT200/ GT250/ GT300/ GT350/ GT500/ KOBRA.08
GT ASTEROID/ mini-e/SHOCKWAVE/ TRAILZ/ TSUNAMI
IZIP CHOPPER/ I250/ I300/ I350/ I500
LASHOUT 400W/ 600W
Mongoose IMPACT/ M150/ M200/ M250
Mongoose M300/ M350/ M500/ Z350
Mongoose COSMIC/ FUSION/ HORNET FS/ mini-e/ ROCKET FS
S150/ S180/ S200/ S250
S300/ S350/ S500/ X-CEL/ Zone 5
Package Content:
1 X 24V 5A AC Battery charger