29V AC / DC Adapter For MUPS2902500 29VDC - 29.5V 2A - 2.5A 2.0A Charger
  • Model: 29V AC / DC Adapter For MUPS2902
Add to Cart:
Features and Specification:
Worldwide Input Voltage: 100-240VAC/50-60Hz
Intelligent chip inside
Output Protection: Complete OVP, OCP, SCP Protection:
OVP: Over Voltage output Protection
OCP: Over Current output Protection
SCP: Short Circuit output Protection
High efficiency and low power consumption
In great working condition
Safety Approval: CE, CCC, RoHS
Condition: Brand New. Replacement and totally Compatible Part.
Package Includes:
1pc AC Adapter and 1pc Power Cord.
To Replace and Compatible Model Number/Part Number:
NEW Global 29V AC / DC Adapter For Model: MUPS2902500 29VDC - 29.5V 2A - 2.5A 2.0A Switching Power Supply Cord Cable Charger Mains PSU (w/ OD 5.5mm Barrel Round Plug Tip