NEW 16V 2.4A Yamaha PA300C Power supply for Yamaha AW16/1600 PSR-1000 PSR-2000
  • Model: NEW 16V 2.4A Yamaha PA300C Power
Add to Cart:
NEW 16V 2.4A Yamaha PA300C Power supply for Yamaha AW16/1600 PSR-1000 PSR-2000 PSR-3000  PSR-S500 PSR-S700 PSR-S900 keyboard ac adapter
Specification:
Brand: YAMAHA
Model:  PA-300C  PA-301
P/N:
INPUT:AC 100-240V 50/60Hz   45W
OUTPUT:  16V 2.4A
Plug Size: 6.3mm x 3.0mm
Compatible Numbers:
PA-300 PA-300B PA-300C
Compatible Models:
Yamaha Keyboard PSR-1000/2000/2100/1100/1500/3000 / S-500 / S-700 / S-900
AW16G / AW1600
Motif rack ES
P 120 piano
Steinberg UR-824
Package includes:
1 X AC DC Adapter
1 X POWER CORD
Condition: 100% brand New