Original 19V 7.9A For Razer 150W Laptop RC30-00830100 RC30-0099 Slim AC Adapter Co
  • Model: Original 19V 7.9A For Razer 150W
Add to Cart:
Original 19V 7.9A For Razer 150W Laptop RC30-00830100 RC30-0099 Slim AC Adapter
Compatible Brand:
For Razer
Compatible Product Line:
2015 Razer Blade GTX 970m
Type:
AC Adapter
Modified Item:
No
Max. Output Power:
150 W
Bundled Items:
Power Cable
MPN:
Does Not Apply
model:
RC30-0099 RC30-00990100 RC30-0083 RC30-00830100
Non-Domestic Product:
No
Brand:
Razer
Output Current:
7.9 A
Voltage:
19V
Please Note: There is no original packaging, just our own packaging.
Specification:
■ AC Input: AC 100V - 240V 2.0A 50-60Hz(FOR WORLDWIDE USE)
■ DC Output: 19V--7.9A, 150W
■ Condition: OEM Genuine Original
■Outlet: 3 prong
Connector size: 5.5mm*2.5mm(ref to the picture).